Golf zmienił się w kulę ognia!

Przerażający finał sprzątania! Potężny wybuch podczas czyszczenia auta w Jeleniej Górze

2022-10-04 11:00

Groza na myjni samochodowej w Jeleniej Górze. Podczas sprzątania jeden z pojazdów stanął w płomieniach. W środku był kierowca, który z licznymi poparzeniami trafił do szpitala.

Wybuch w samochodzie na myjni w Jeleniej Górze

Do zdarzenia, które mogło skończyć się straszną tragedią doszło w sobotę, 1 października, około godziny 15.30 na terenie myjni przy ulicy Spółdzielczej w Jeleniej Górze. Młody kierowca czyścił wnętrze volkswagena golfa specjalnym, przeznaczonym do tego środkiem w aerozolu. Niestety, w pewnym momencie popełnił fatalny błąd – postanowił zapalić papierosa. Doszło do zapłonu nagromadzonych w pojeździe oparów i zapłonu. Wnętrze samochodu, w którym przebywał młody mężczyzna, wypełniło się ogniem. Zobaczcie szokujący film z tego zdarzenia poniżej.

Po wybuchu kierowca o własnych siłach wyskoczył z auta. Potem zajęły się nim wezwane na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna z licznymi poparzeniami ciała trafił do szpitala. Na miejscu interweniowały również trzy zastępy straży pożarnej, które dostały zawiadomienie o wybuchu na myjni.

Wiele wskazuje na to, że kierowcę uratował go fakt, że podczas wybuchu miał otwarte drzwi. Gdyby były zamknięte, eksplozja mogła być znacznie mocniejsza i bardziej dewastująca.

Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?
Listen to "Wyższe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego to bat na piratów drogowych czy sposób na podreperowanie budżetu?" on Spreaker.