Sterroryzowali 76-latka w jego własnym mieszkaniu. Na widok policjantów schowali się w krzakach

2020-09-21 9:01 mar
Sterroryzowali starszego mężczyznę w jego własnym mieszkaniu
Autor: materiały policji

Policjanci z Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wdarli się do mieszkania starszego mężczyzny, przewrócili go na podłogę, a następnie, grożąc mu śmiercią – okradli. Sprawcy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Przed policjantami próbowali schować się w krzakach. Oba zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące.

Do dramatycznych wydarzeń doszło ok. godz. 17 na osiedlu Zwycięstwa w Lubinie. Dwóch sprawców wdarło się do mieszkania 76-letniego mężczyzny. Napastnicy przewrócili 76-latka na podłogę i zagrozili, że jeśli będzie stawiał opór to go zabiją. Następnie wzięli się do plądrowania jego mieszkania. Łupem złodziei padł telefon komórkowy starszego mężczyzny, a także telewizor z dekoderem, laptop, komputer stacjonarny z monitorem oraz złoty łańcuszek, należące do syna 76-latka. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 6 tys. zł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szybko sprawdzili jakim pojazdem poruszali się podejrzani mężczyźni i już kilka godzin później odnaleźli należący do jednego ze sprawców samochód. Auto było zamknięte, a w środku nikogo nie było. Jak się okazało, sprawcy, widząc zbliżających się funkcjonariuszy, próbowali ukryć się w pobliskich krzakach. Leżących na ziemi mężczyzn wypatrzyli jednak policjanci. Gdy ich kryjówka została zdemaskowana, mężczyźni próbowali uciec, ale zostali szybko zatrzymani.

Sprawcami rozboju okazali się dobrze znani policjantom mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 22 i 38 lat. Przy 38-latku funkcjonariusze znaleźli skradziony telefon komórkowy, a w samochodzie należącym do zatrzymanego - walizkę, do której sprawcy pakowali swoje łupy, a także dekoder z pilotem.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, za co może grozić im nawet 12 lat więzienia. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące. Ponadto, 38-latek odpowie też za groźby karalne wobec trzech mieszkańców gminy Lubin i uszkodzenie ciała mężczyzny, których dopuścił się tydzień wcześniej.

Miejsce zbrodni miłoszyckiej.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.