Groził przechodniom szpadą, a na policjantów rzucił się z łopatą! Chwile grozy na cmentarzu we Wrocławiu

2020-09-18 9:50 mar
Groził przechodniom szpadą, a na policjantów rzucił się z łopatą
Autor: Hippopx

Do 3 lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który na jednym z wrocławskich cmentarzy zaczepiał przechodniów, grożąc im szpadą, a następnie rzucił się z łopatą na policjantów. Jak się okazało, agresywny wrocławianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do niecodziennych wydarzeń doszło na jednym z wrocławskich cmentarzy. Wieczorem na terenie nekropolii pojawił się agresywny mężczyzna, który zaczepiał przechodniów i groził im… szpadą. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Już przy wejściu na cmentarz policjanci usłyszeli czyjś krzyk. Błyskawicznie pobiegli w kierunku, z którego dochodziły niepokojące odgłosy. Po chwili na cmentarnej alejce zobaczyli agresywnego i bardzo pobudzonego mężczyznę.

- Kiedy policjanci przedstawili się i okazali legitymacje służbowe, wówczas mężczyzna zaczął wymachiwać trzymaną w ręce łopatą, chcąc uderzyć funkcjonariuszy. Wykrzykiwał również groźby i nie chciał się uspokoić mimo wielokrotnych próśb ze strony policjantów – informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Kiedy z uniesioną do ataku łopatą podbiegł do policjantów, ci użyli środków przymusu bezpośredniego i obezwładnili napastnika.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 49-letni wrocławianin. Mężczyzna miał przy sobie nie tylko łopatę, ale również szpadę, którą wcześniej groził przechodniom. Jak można było przewidzieć, wrocławianin był pijany. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kajdanki w żaden sposób nie utemperowały agresywnego 49-latka, który nie tylko nie chciał się uspokoić, ale przez cały czas groził funkcjonariuszom. Ostatecznie mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za używanie gróźb karalnych w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej mogą mu grozić nawet 3 lata więzienia.

Kobieta dusiła się przed centrum handlowym. Uratowali ją policjanci