Strajk Kobiet we Wrocławiu. Na ulice wyszło ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-20 20:02

Ponad tysiąc osób wzięło udział w antyrządowej demonstracji, która odbyła się w piątek wieczorem we Wrocławiu. Uczestnicy marszu, który o godz. 17:30 wyruszył z pl. Dominikańskiego protestowali m.in. przeciwko brutalności policji i polityce rządu.

Antyrządowe protesty we Wrocławiu. W piątek (20 listopada) o godz. 17:30 z placu Dominikańskiego wyruszył współorganizowany m.in. przez Strajk Kobiet marsz „Gońcie się! Za Warszawę!”.

„Niszczą nam państwo, chcą nas wyprowadzić z UE a teraz jeszcze zaczynają bić na ulicach pokojowo demonstrujących ludzi. Osoby które mają odwagę sprzeciwić się temu nierządowi są represjonowane. Sejm nie jest przedstawicielem suwerena, to twierdza w której okopali się dewastatorzy państwa prawa” – napisali w zapowiedzi organizatorzy wydarzenia.

Antyrządowe protesty we Wrocławiu

Już na placu Dominikańskim, jeszcze przed wyruszeniem marszu, policja zaczęła spisywać niektórych uczestników manifestacji. Ostatecznie z placu wyruszyło kilkaset osób. Po drodze do protestu przyłączali się kolejni manifestanci, niemal podwajając pierwotną liczbę uczestników.

Protestujący przeszli m.in. pod budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i w pobliże siedziby PiS. Trasa marszu nie została z góry ustalona, więc zabezpieczająca wydarzenia policja co chwila zaskakiwana była zmianą kierunku pochodu, a radiowozy nierzadko jechały tyłem przed czołem marszu.