Nawałnica pod Sycowem

i

Autor: Tomasz Golla Nawałnica pod Sycowem

Trąba powietrzna w Sycowie rujnowała miasto. Łamała drzewa i zrywała dachy. Koszmarny widok!

Pogodowa groza pod Wrocławiem. To były przerażające chwile! W środę wieczorem w okolicy Sycowa i Oleśnicy przeszła trąba powietrzna. Żywioł dokonał ogromnych spustoszeń. Można mówić o cudzie, że nikt nie ucierpiał, ale pejzaż, jaki zostawiły za sobą wyładowania atmosferyczne porusza wyobraźnię. Zobaczcie zdjęcia i wideo na se.pl.

Kryzys pogodowy w Sycowie! Burza łamała drzewa jak zapałki, zdmuchiwała domy

Wichura była tak potężna, że z łatwością łamała drzewa! Uszkodziła też budynki, np. pod Sycowem ze stodoły zerwała dach (zdjęcia zobaczysz w galerii poniżej). Zniszczone zostały też samochody, na które spadały konary i leciał grad.

Zobacz też: Potężna nawałnica na Dolnym Śląsku. Łamała drzewa i zrywała dachy

W sumie tego dnia strażacy interweniowali ok. 100 razy. Najczęstsze wezwania dotyczyły choćby wypompowywania wody z budynków, czy usuwania powalonych drzew z jezdni. Wiele dróg w tej części Dolnego Śląska było kompletnie nieprzyjezdnych, sytuację poprawiły dopiero interwencje strażaków.

W środę naprawdę ostro oberwał cały powiat. Burmistrz Sycowa, Dariusz Maniak poinformował, że najbardziej ucierpiały miejscowości: Działosza, Wielowieś, Św. Marek i Biskupice. Wszystkie zniszczenia budzą lęk. Zobaczcie je w galerii zdjęć.

Gwałtowna burza pod Sycowem