Potężna nawałnica na Dolnym Śląsku. Łamała drzewa i zrywała dachy

2021-07-29 8:17
Potężna nawałnica w powiecie oleśnickim
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Twardogórze Potężna nawałnica w powiecie oleśnickim

Potężna nawałnica przeszła w środę nad powiatem oleśnickim. Wichura łamała drzewa jak zapałki, uszkodziła też wiele domów i linii energetycznych. Najbardziej ucierpiały miejscowości Działosza, Wielowieś, Św. Marek i Biskupice.

W środę (28 lipca) późnym popołudniem w powiecie oleśnickim na Dolnym Śląsku rozpętała się ogromna wichura. Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Uszkodzonych zostało też wiele domów i linii energetycznych.

- W wyniku burzy (trąby powietrznej?) najbardziej ucierpiały miejscowości Działosza, Wielowieś, Św. Marek, Biskupice – informuje burmistrz Sycowa, Dariusz Maniak. - W Działoszy oraz Wielowsi burza pozrywała w części dachy oraz linie energetyczne. Droga do Biskupic przez ponad 3 godziny była zablokowana.

Usuwanie skutków nawałnicy trwało do późnych godzin nocnych. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Na szczęście, ze wstępnych ustaleń wynika, że nie było osób poszkodowanych.

- Jestem cały czas w kontakcie ze służbami. Jutro (w czwartek – red.) odbędzie się również posiedzenie sztabu kryzysowego w celu ustalenia skali zniszczeń oraz określenie ewentualnej pomocy dla osób które będą jej potrzebować – poinformował burmistrz Sycowa.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE