28-latek strzelał z wiatrówki do autobusu pod Wrocławiem

i

Autor: mat. policji 28-latek strzelał z wiatrówki do autobusu pod Wrocławiem

Strzelał z wiatrówki do autobusu pod Wrocławiem. 28-latek usłyszał zarzuty

2021-11-12 10:07

Nawet 5 lat więzienia grozi 28-letniemu mężczyźnie, który strzelał z wiatrówki do autobusu na terenie podwrocławskiej Żórawiny. Sprawca uszkodził jedną z szyb w pojeździe, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. 28-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenie mienia oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do groźnego incydentu doszło 2 listopada na terenie podwrocławskiej gminy Żórawina. Przed godz. 20 nieznany sprawca ostrzelał autobus, uszkadzając w nim szybę. Jak ustalili policjanci w kierunku autobusu strzelał - najprawdopodobniej z pistoletu pneumatycznego - jeden z mężczyzn stojących w odległości kilkunastu metrów od pojazdu.

Funkcjonariusze przeprowadzili dokładne oględziny autobusu z udziałem biegłego z zakresu balistyki, a także zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów, które następnie poddali szczegółowej analizie. W konsekwencji tych działań wytypowali i zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Dzięki pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracowników gminy w Żórawinie w pobliskim zbiorniku wodnym udało się też odnaleźć pistolet używany przez podejrzanego.

Zatrzymany 28-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze