Kościelny kradł pieniądze zbierane na tacę w kościele

i

Autor: mat. policji

Dolny Śląsk: Kościelny kradł pieniądze z kościelnej tacy

2021-11-10 13:07

Nawet 5 lat więzienia grozi kościelnemu, który kradł pieniądze składane w ofierze przez wiernych podczas nabożeństw odprawianych w kościele. W ciągu kilku miesięcy 67-letni mężczyzna ukradł łącznie ponad 15 tys. zł. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Milicza na Dolnym Śląsku zatrzymali 67-letniego mieszkańca jednej z okolicznych wiosek, który miał kraść pieniądze z tacy mszalnej. 67-latek pełnił funkcję kościelnego w jednej z parafii powiatu milickiego i był odpowiedzialny m.in. za zbieranie datków składanych przez wiernych podczas nabożeństw odprawianych w kościele w soboty i niedziele. Jak się okazało, mężczyzna część pieniędzy zatrzymywał dla siebie.

- Od lipca do chwili zatrzymania 67-latek zabrał z tacy łącznie ponad 15 tys. zł – informuje podinsp. Sławomir Waleński z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. - Niestety, policjanci nie odzyskali skradzionych pieniędzy, bowiem zatrzymany mężczyzna zdołał już przeznaczyć gotówkę na własne wydatki.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie aż 16 zarzutów dotyczących kradzieży pieniędzy na szkodę parafii, w której jest zatrudniony, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Chodzisz regularnie do kościoła?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych