Napadli na taksówkarza na środku skrzyżowania w centrum Wrocławia

i

Autor: materiały policji

Napadli na taksówkarza na skrzyżowaniu w centrum Wrocławia

2021-11-10 9:14

22-letni taksówkarz został napadnięty na środku skrzyżowania w centrum Wrocławia. Napastnicy wybili przednią szybę w taksówce, prysnęli kierowcy gazem pieprzowym w oczy, po czym ukradli mu telefon komórkowy i uciekli. Dwóch sprawców napadu zostało zatrzymanych tuż po zdarzeniu. Trzeci wciąż jest poszukiwany przez policję.

Do napadu na wrocławskiego taksówkarza doszło po północy na jednym ze skrzyżowań w centrum dolnośląskiej stolicy. Z ustaleń policji wynika, że 3 agresywnych mężczyzn zagrodziło na skrzyżowaniu drogę taksówce, prowadzonej przez 22-letniego wrocławianina. Jeden z napastników w pewnym momencie rzucił w samochód butelkę, wybijając w nim przednią szybę. Gdy taksówkarz wysiadł z auta, jeden z mężczyzn prysnął mu gazem pieprzowym w oczy, po czym inny ukradł z samochodu należący do taksówkarza telefon komórkowy.

- Po całym zajściu trzej agresorzy oddalili się w nieznanym kierunku, lecz rysopis podany przez zgłaszającego umożliwił funkcjonariuszom w krótkim czasie, odnalezienie i zatrzymanie dwóch z nich - informuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 35 i 47 lat trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za rozbój może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 47-latek odpowie dodatkowo za znieważenie interweniujących policjantów.

Policjanci cały czas poszukują trzeciego z napastników, któremu również grożą podobne zarzuty.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych