Wzruszający moment

Surya opuściła Wrocław. Tego filmu bez chusteczek lepiej nie oglądajcie

2022-10-27 12:40

Surya opuściła Wrocław. 2,5-letnia tygrysica sumatrzańska wrocławskie zoo zamieniła na Tierpark w Cottbus. Tam zacznie swoje nowe życie. Zoo we Wrocławiu opublikowało film na pożegnanie, którego lepiej be chusteczek nie oglądać. Wielu z Was uroni łzy.

Surya opusciła zoo we Wrocławiu

Narodziny Suryi były wielkim wydarzeniem. Urocza tygrysica szybko stała się ulubienicą gości zoo we Wrocławiu. Zdrowo rosła i szybko zmieniała się w dużą kocicę, która musiała – również dla swojego dobra – opuścić Wrocław.

- Rozstanie z Suryą oczywiście jest trudne, szczególnie dla opiekunów, którzy na co dzień zajmowali się naszą młodą tygrysicą. W pracy w zoo trzeba mieć jednak świadomość, co jest istotą istnienia ogrodów zoologicznych. To hodowla zachowawcza jest dla zoo kluczowa, a pozostanie Suryi we Wrocławiu do niczego nie przysłużyłoby się tygrysom sumatrzańskim. Są tu tylko jej rodzice, a z ojcem, Tengah, oczywiście nie może się krzyżować – informuje zoo. W Tierpark Cottbus Surya pozna partnera i za jakiś czas będzie mogła z nim założyć swoją „tygrysią rodzinę”.

Surya opuściła Wrocław w czwartek, 27 października, rano. Na pożegnanie zoo opublikowało wzruszający filmik. Ostrzegamy jednak, bez chusteczek lepiej go nie oglądać.