Większość wrocławskich szpitali wstrzymała odwiedziny

i

Autor: Julo/PD/pixabay.com Większość wrocławskich szpitali wstrzymała odwiedziny

Świńska grypa zabiła trzecią osobę we Wrocławiu. Zaczyna brakować szczepionek i maseczek, kurczą się zapasy krwi [WIDEO, AUDIO]

2016-02-22 17:44

Mężczyzna zakażony wirusem AH1N1 zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej.

To już trzecia ofiara świńskiej grypy w tym roku we Wrocławiu i czwarta na Dolnym Śląsku. 79-latek trafił do szpitala już w ciężkim stanie. Był bardzo schorowany, w młodości przeszedł gruźlicę.

Szpitale wstrzymują odwiedziny

Zakaz odwiedzania chorych obowiązuje w placówkach przy Weigla, Borowskiej, Kamieńskiego, Curie Skłodowskiej, Grabiszyńskiej, Fieldorfa oraz przy Placu Hirszfelda. W szpitalu przy Koszarowej wstrzymane są odwiedziny na oddziale pediatrycznym.

Trudno o szczepionkę

Tymczasem w coraz większej liczbie przychodni brakuje szczepionek na grypę. 

- Zgłaszają się osoby, które chciałyby się jeszcze zaszczepić, a niestety szczepionek już nie ma. Na obecne większe zainteresowanie szczepieniami wpływ mają informacje o przypadkach zachrowań na tak zwana świńską grypę. Zresztą zalecane jest szczepienie się przed rozpoczęciem sezonu grypowego, czyli jesienno - zimowego - opowiada Wojciech Korzeniowski, dyrektor przychodni Gaj.

Krew pilnie potrzebna

Powoli zaczyna również brakować maseczek w aptekach oraz zapasów w banku krwi. Najbardziej potrzebne są grupy RHA- i 0Rh. Lekarze zachęcają do oddawania życiodajnego płynu. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może to zrobić.

- Musi minąć przynajmniej pół roku od ostatniej operacji. Z katarem i przeziębieniem niestety nie można oddać krwi. Po przeziębieniu, grypie czy katarze proszę odczekać dwa tygodnie i dopiero można przyjść wtedy do oddania krwi - tłumaczy Małgorzata Antończyk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Krew można oddawać od poniedziałku do piątku od godziny 7.15 do 17.30 lub w soboty od 7.30 do 12.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Świńska grypa zabiła trzecią osobę we Wrocławiu. Zaczyna brakować szczepionek i maseczek, kurczą się zapasy krwiCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/swinska-grypa-zabila-trzecia-osobe-we-wroclawiu-zaczyna-brakowac-szczepionek-i-maseczek-kurcza-sie-zapasy-krwi-wideo-audio/114250

Posted by ESKA INFO Wrocław on 22 luty 2016

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Ksiądz Jacek Międlar żegna się z Wrocławiem. W profesjonalnie zrealizowanym filmie na youtube