Syryjczyk i Gruzin zatrzymani na lotnisku we Wrocławiu

i

Autor: Straż Graniczna

Syryjczyk i Gruzin zatrzymani na lotnisku we Wrocławiu

2021-10-22 8:31

Na lotnisku we Wrocławiu zatrzymano w środę dwóch cudzoziemców, którzy próbowali dostać się na terytorium Polski. 26-letni Syryjczyk posługiwał się fałszywymi dokumentami, a 34-letni Gruzin poszukiwany był na podstawie Czerwonej Noty Interpolu.

W środę (20 października) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na wrocławskim lotnisku 26-letniego Syryjczyka, który przyleciał do stolicy Dolnego Śląska rejsowym samolotem z Aten. Podczas odprawy okazało się, że przedstawiony przez mężczyznę do kontroli syryjski paszport jest podrobiony. Cudzoziemiec okazał także grecką kartę pobytu, która również była podrobiona na wzór oryginalnej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek docelowo zamierzał dotrzeć do Czech lub Niemiec.

- Cudzoziemiec odpowie za posługiwanie się fałszywym dokumentem – informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Joanna Konieczniak. - Funkcjonariusze prowadzą jednocześnie postępowanie administracyjne związane z jego nielegalnym pobytem w Polsce.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34-letniego Gruzina, który przyleciał na wrocławskie lotnisko z Gruzji. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie Czerwonej Noty Interpolu wystawionej na zlecenie służb ukraińskich. Zatrzymany 34-latek został przekazany policji.

Potężna wichura we Wrocławiu
Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?