Kierowca dzień wcześniej stracił prawko

Szalony pościg ulicami Jeleniej Góry. Bus staranował radiowóz, potem doprowadził do wypadku

2022-08-23 8:11

5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy busa, który siał spustoszenie na ulicach Jeleniej Góry. 52-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, potem zaczął uciekać przed mundurowymi. W czasie pościgu próbował staranować radiowóz, a na koniec szaleńczej jazdy doprowadził do groźnie wyglądającego wypadku.

Drogowy dramat na ulicach Jeleniej Góry rozegrał się w minioną niedzielę, 21 sierpnia. Przed południem na ul. Konstytucji 3 Maja policjanci z grupy SPEED chcieli zatrzymać do kontroli drogowej mercedesa vito, którego kierowca na ograniczeniu prędkości do 80 km/h miał na liczniku 124 km/h.

ZOBACZ TEŻ: Prawie 500 interwencji straży pożarnej, 100 podtopionych gospodarstw

- Kierujący busem zjechał na bok, a gdy policjanci podchodzili do pojazdu, ten gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim - relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Szalona ucieczka ulicami Jeleniej Góry. Bus staranował radiowóz, potem doprowadził do wypadku

Podczas ucieczki kierowca stworzył wielkie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas fatalnej, deszczowej pogody, jechał z dużą prędkością i nie stosował się do sygnalizacji świetlnej.

- Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, a następnie jadąc dalej po kilkunastu minutach na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Kiepury doprowadził do zderzenia bocznego z subaru, którym kierowała 55-letnia jeleniogórzanka – dodała Edyta Bagrowska.

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, na szczęście nie doszło do najgorszego. Tymczasem kierowca busa rozbitym autem przejechał jeszcze kilkanaście metrów, w końcu porzucił auto i rzucił się pieszo do ucieczki.

- Szybko został jednak zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że dzień wcześniej stracił prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km na gadzinę – dodała rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?