Szczęk mieczy i tętent kopyt, czyli Majówka Historyczna w Zamku Kliczków

2019-04-24 13:37
Zamek Kliczków
Autor: Antosh/cc/wikipedia.org Zamek Kliczków

Szukasz pomysłu na majówkę poza Wrocławiem? Zamek Kliczków zaprasza na Majówkę Historyczną. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć widowiskowe rekonstrukcje historycznych bitew. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Średniowieczni rycerze, Polska Husaria, ale również współczesne wojsko. Takie atrakcje zapewnia w majówkę Zamek Kliczków. Cały obiekt będzie podzielony na epoki, które pokażą jak zmieniał się Dolny Śląsk na przestrzeni wieków. Będzie można też spróbować mięsiwa upieczonego na ruszcie, które było przysmakiem już w średniowieczu.  

Nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych i ich pokazów. - Będzie walka na koniach, walka piechoty z konnymi. Pokażemy jak zmieniało się Wojsko Polskie - mówi Katarzyna Lech, organizatorka.

Na miejscu będzie można wykuć własny miecz. Odwiedzający będą mogli odwiedzić stoiska kowala, powroźnika czy wikliniarza. Na Historyczną Majówkę 1 maja zaprasza Zamek Kliczków.

Czytaj także: Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu. Które instytucje można odwiedzić za darmo? [ATRAKCJE, INSTYTUCJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE