Gdzie w tym tygodniu pojawi się wrocławski SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus odwiedzi wrocławskie uczelnie [HARMONOGRAM]

2021-10-08 14:20

SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, od kilku miesięcy kursuje po stolicy Dolnego Śląska. W najbliższych dniach pojawi się pod trzema wrocławskimi uczelniami. Zaszczepić się w nim jednak będzie mógł każdy - nie tylko studenci.

Wraz z nowym rokiem akademickim do Wrocławia wrócili studenci. Aby ułatwić im zaszczepienie się przeciwko COVID-19, od ich dyspozycji udostępniony zostanie SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław. Każdy chętny, bez zbędnych formalności, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

- Wizyty SZCZEPCIObusa na kampusach mają ułatwić przyjęcie szczepionki studentom, którzy nie mieli okazji zaszczepić się w swoich rodzinnych miejscowościach - mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

ZOBACZ TEŻ: Rusza specjalna akcja szczepień dla wrocławskich studentów

W najbliższych dniach SZCZEPCIObus zaparkuje w pobliżu Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Wojsk Lądowych. Mobilny punkt szczepień będzie dostępny dla każdego - nie tylko dla studentów. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

Sobota (9 października):

  • 9:00 - 15:00 – Uniwersytet Ekonomiczny (ul. Komandorska 118-120)

Poniedziałek (11 października):

  • 10:00 - 15:00 – Politechnika Wrocławska (ul. Wittiga 4 - boisko przed budynkiem T16)

Wtorek (12 października):

  • 10:00 - 15:00 - Akademia Wojsk Lądowych (ul. Czajkowskiego 109)

W SZCZEPCIObusie, oprócz szczepionki Johnson&Johnson, podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12–15 lat (o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym) oraz 16–17 lat (o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem). Do mobilnego punktu szczepień mogą zgłaszać się też osoby uprawnione do szczepienia trzecią dawką.

Gaudeamus igitur na wrocławskim rynku
Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?