Przebudowa ulicy Pięknej we Wrocławiu

i

Autor: ZDiUM Przebudowa ulicy Pięknej we Wrocławiu

Wrocław: Rozpoczyna się budowa ronda na Pięknej. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy

2021-10-08 8:35

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Pięknej we Wrocławiu – ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu z ul. Nyską. W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 października) skrzyżowanie ul. Pięknej i Nyskiej zostanie wyłączone z ruchu. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Remont ul. Pięknej we Wrocławiu rozpoczął się pod koniec kwietnia. Do tej pory trwały prace związane z kanalizację deszczową, kanałami teletechnicznymi oraz zasilaniem do nowego oświetlenia. W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 października) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Pięknej i Nyskiej – skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu, a ul. Piękna i Nyska oznakowane zostaną na wlotach jako drogi bez przejazdu.

- Zmiany zostaną wdrożone w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 10 na 11 października. Na całym obszarze skrzyżowania rozpoczną się dalsze rozbiórki i prace sieciowe, których zwieńczeniem będzie powstanie ronda. To oznacza całkowity brak przejazdu przez skrzyżowanie - wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM. - Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do zakończenia prac drogowych. Spodziewamy się zakończenia wszystkich robót w ciągu ul. Pięknej jeszcze w tym roku kalendarzowym. Finisz prac na samym rondzie nastąpi już w 2022 roku.

Przebudowa ulicy Pięknej we Wrocławiu

i

Autor: ZDiUM Przebudowa ulicy Pięknej we Wrocławiu

Nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Pięknej i Nyskiej będzie miało 32 m średnicy zewnętrznej i 17 m średnicy wewnętrznej. Szerokość jezdni wyniesie 5 m, a na wlotach do pierścienia pojawią się azyle dla pieszych.

Przebudowa ul. Pięknej obejmuje odcinek od ul. Nyskiej do Armii Krajowej. Jezdnia ul. Pięknej zostanie poszerzona z 6 do 9 m, co pozwoli wydzielić dodatkowy pas ruchu. Po stronie południowej wybudowany zostanie brakujący chodnik, który połączony zostanie z istniejącymi chodnikami przy skrzyżowaniu z ul. Nyską i Armii Krajowej. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca postojowe, chodniki oraz dojścia wraz ze zjazdami. Na całym obszarze zaprojektowano również kanalizację deszczową, miejskie kanały teletechniczne oraz oświetlenie.

Pirat drogowy na ulicach Wrocławia. Ma wiele na sumieniu