Gdzie w tym tygodniu pojawi się wrocławski SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław SZCZEPCIObus od początku lipca kursuje po Wrocławiu

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

2021-10-12 8:02

Gdzie można zaszczepić się we Wrocławiu? SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, od lipca kursuje po stolicy Dolnego Śląska. W tym tygodniu pojawi się m.in. pod dwoma wrocławskimi uczelniami. Zaszczepić się w nim jednak będzie mógł każdy - nie tylko studenci.

Mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, zwany potocznie SZCZEPCIObusem, już od kilku miesięcy kursuje po ulicach Wrocławia. W autobusie przerobionym na mobilny punkt szczepień, każdy chętny – bez zbędnych formalności - może zaszczepić się przeciwko COVID-19. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać w pobliżu Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Muzycznej i na Dworcu Głównym.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

wtorek (12 października):

  • 10:00 - 15:00 – Akademia Wojsk Lądowych (ul. Czajkowskiego 109)

środa (13 października):

  • 10:00 - 15:00 – Akademia Muzyczna we Wrocławiu (pl. Jana Pawła II 2)

czwartek (14 października):

  • 12:00 - 19:00 – Dworzec Główny PKP

ZOBACZ TEŻ: Rusza specjalna akcja szczepień dla wrocławskich studentów

Szczepienie odbywa się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Trzeba mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W SZCZEPCIObusie podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12–17 lat oraz osoby uprawnione do szczepienia drugą lub trzecią dawką.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle
Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?