SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?

2021-08-25 8:13

Już ponad 5 tysięcy osób zaszczepiło się we wrocławskim SZCZEPCIObusie, czyli mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław. Kolejne okazje na odwiedzenie autobusu szczepionkowego pojawią się jeszcze w tym tygodniu, kiedy to SZCZEPCIObus zaparkuje m.in. na Ostrowie Tumskim i w Centrum Historii Zajezdnia.

Autobus szczepionkowy, zwany SZCZEPCIObusem, od początku lipca kursuje po ulicach Wrocławia. W mobilnym punkcie szczepień zorganizowanym przez MPK szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjęło już ponad 5 tysięcy osób. Autobus pojawia się zazwyczaj tam, gdzie gromadzą się mieszkańcy - na osiedlach, pod zakładami pracy czy w popularnych spacerowych miejscach. W tym tygodniu mobilny punkt szczepień pojawi się w miejscach ważnych imprez i uroczystości.

- W niedzielę (29 sierpnia) pojawimy się ze w miejscu dla nas szczególnym, mianowicie w Centrum Historii Zajezdnia, czyli w dawnej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej - zapowiada Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Będzie to dzień obchodów 41. rocznicy strajków Solidarności, które rozpoczęły się we Wrocławiu właśnie tam.

W czwartek (26 sierpnia), SZCZEPCIObus zaparkuje na ul. Legnickiej przy Business Garden Wrocław. W piątkowe południe stanie na Ostrowie Tumskim, a potem pojawi się przed halą widowiskowo-sportową Orbita podczas Memoriału Adama Wójcika. W sobotę natomiast SZCZEPCIObus pojedzie do Domaszczyna w gminie Długołęka, gdzie akurat odbędą się dożynki.

Harmonogram mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

Czwartek (26 sierpnia)

  • 9:00–17:00 - Business Garden (ul. Legnicka 48)

Piątek (27 sierpnia)

  • 12:00–16:00 - Ostrów Tumski
  • 16:03–19:00 - Memoriał Adama Wójcika (Hala Orbita, ul. Wejherowska)

Sobota (28 sierpnia)

  • 14:00–19:00 - Dożynki gminne (Domaszczyn, gm. Długołęka)

Niedziela (29 sierpnia)

  • 12:00–19:00 - 41. rocznica powstania NSZZ Solidarność (Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska)
SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. W mobilnym punkcie szczepień podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i wziąć ze sobą dokument – dowód osobisty lub paszport.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!