Antyszczepionkowcy we Wrocławiu. Policja zabezpieczy SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław

Antyszczepionkowcy we Wrocławiu. Policja zabezpieczy SZCZEPCIObus?

2021-08-03 17:14

MPK Wrocław zwróciło się do policji i straży miejskiej o zabezpieczenie SZCZEPCIObusa, czyli szczepionkowego autobusu, który od lipca kursuje po Wrocławiu. To reakcja na napisy, jakie nieznani sprawcy wymalowali na ostatnim przystanku SZCZEPCIObusa oraz na nasilające się akty agresji przeciwko innym punktom szczepień w Polsce.

„Bestiobus” to jeden z napisów, jakie nieznani sprawcy wymalowali w miejscu ostatniego postoju wrocławskiego SZCZEPCIObusa, czyli mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Przeciwnicy szczepień zniszczyli wiatę przystankową i mur kościelny, przy którym w niedzielę stanął szczepionkowy autobus MPK Wrocław.

- Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw COVID-19 - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Deklaruję, że każdy taki wybryk będzie automatycznie przedłużał służbę SZCZEPCIObusa o kolejne dwa dni. To około 300 zaszczepionych extra. Osobie, która wskaże sprawców tego czynu, przekażę nagrodę 4000 złotych ze środków własnych.

Szef MPK zwrócił uwagę, że to nie pierwszy przejaw agresji z jaką spotkała się obsługa mobilnego punktu szczepień we Wrocławiu. Jeszcze w lipcu w miejscach postoju SZCZEPCIObusa pojawiały się pojedyncze osoby, które rzucały w stronę lekarzy „nienawistne hasła”. Biorąc pod uwagę nasilające się w ostatnim czasie akty agresji przeciwko innym punktom szczepień w Polsce, prezes MPK zwrócił się w tej sytuacji o cykliczną obecność prewencyjną policji i straży miejskiej w miejscach, gdzie w najbliższym czasie stanie SZCZEPCIObus.

ZOBACZ TEŻ: Wrocławski klub wpuści tylko zaszczepionych. Internauci podzieleni

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

środa (4 sierpnia)

  • 9:00 - 12:30 – Ryneczek na Psim Polu
  • 13:00 - 17:00 – Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Swojczycka 118)

czwartek (5 sierpnia)

  • 12:00 - 20:00 – Aleja Bielany

sobota (7 sierpnia)

  • 10:00 - 18:00 – Hydropolis

niedziela (8 sierpnia)

  • 9:00 - 12:30 – Kościół pw. Odkupiciela Świata (ul. Macedońska 2)
  • 13:00 - 16:00 – Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu-Ołtaszynie (ul. Pszczelarska 10)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocławskie akademiki dostępne dla niezaszczepionych studentów?

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!