Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w autobusie MPK Wrocław

2021-07-29 14:23
Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w autobusie MPK Wrocław
Autor: MPK Wrocław Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w Szczepciobusie

W autobusie szczepionkowym, który od początku lipca kursuje po Wrocławiu, zaszczepiło się już 3 tysiące osób. W mobilnym punkcie szczepień można szczepić się bez wcześniejszej rejestracji i umawiania wizyty. Dziennie z tej okazji korzysta od 100 do 200 osób.

Autobus szczepionkowy, potocznie zwany Szczepciobusem, od początku lipca kursuje po ulicach Wrocławia. Mobilny punkt szczepień, zorganizowany w autobusie MPK, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – dziennie szczepi się w nim od 100 do 200 osób. Szczepciobus odwiedziło już łącznie ponad 3 tys. osób. Pacjentką nr 3000 okazała się pani Izabela z Lubina, która przyjechała na targowisko „Targpiast” do Wrocławia po zaopatrzenie i skorzystała z okazji, by zaszczepić się w Szczepciobusie.

- W nagrodę przekazaliśmy pani Izabeli weekendowy pobyt w ośrodku MPK w Sułowie, a nasz partner Medyczny Medinet Dolnośląskie Centrum Chorób Serca wręczył jej pakiet badań - informuje prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawjeder. - Cieszę się, że akcja ma takie powodzenie wśród mieszkańców, a tam, gdzie pojawiamy się ze Szczepciobusem jesteśmy witani z otwartymi ramionami.

ZOBACZ TEŻ: Wrocławski klub wpuści tylko zaszczepionych. Internauci podzieleni

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

Czwartek (29 lipca):

  • 9:00 - 12:00 - Targpiast (ul. Obornicka 235/237)
  • 12:30 - 16:00 - Osiedle Kozanów przy pętli autobusowej MPK

Piątek (30 lipca):

  • 15:00 - 20:00 - przed Stadionem Olimpijskim

Sobota (31 lipca)

  • 9:00 - 18:00 - Zoo Wrocław (obok wybiegu pingwinów i surykatek)

Niedziela (1 sierpnia)

  • 9:00 - 12:00 - Parafia św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy (ul. Wolska 6)
  • 12:30 - 16:00 - przy kościele św. Andrzeja Boboli (ul. Koszalińska 15)

Szczepciobus to wspólna akcja Miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ. Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. W autobusie podawana jest jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson. Aby się zaszczepić wystarczy mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Nie trzeba się wcześniej rejestrować, ani umawiać na wizytę.

Na Nadodrzu zawalił się budynek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE