Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w autobusie MPK Wrocław

i

Autor: MPK Wrocław Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w Szczepciobusie

Już 3 tysiące osób zaszczepiło się w autobusie MPK Wrocław

2021-07-29 14:23

W autobusie szczepionkowym, który od początku lipca kursuje po Wrocławiu, zaszczepiło się już 3 tysiące osób. W mobilnym punkcie szczepień można szczepić się bez wcześniejszej rejestracji i umawiania wizyty. Dziennie z tej okazji korzysta od 100 do 200 osób.

Autobus szczepionkowy, potocznie zwany Szczepciobusem, od początku lipca kursuje po ulicach Wrocławia. Mobilny punkt szczepień, zorganizowany w autobusie MPK, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – dziennie szczepi się w nim od 100 do 200 osób. Szczepciobus odwiedziło już łącznie ponad 3 tys. osób. Pacjentką nr 3000 okazała się pani Izabela z Lubina, która przyjechała na targowisko „Targpiast” do Wrocławia po zaopatrzenie i skorzystała z okazji, by zaszczepić się w Szczepciobusie.

- W nagrodę przekazaliśmy pani Izabeli weekendowy pobyt w ośrodku MPK w Sułowie, a nasz partner Medyczny Medinet Dolnośląskie Centrum Chorób Serca wręczył jej pakiet badań - informuje prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawjeder. - Cieszę się, że akcja ma takie powodzenie wśród mieszkańców, a tam, gdzie pojawiamy się ze Szczepciobusem jesteśmy witani z otwartymi ramionami.

ZOBACZ TEŻ: Wrocławski klub wpuści tylko zaszczepionych. Internauci podzieleni

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

Czwartek (29 lipca):

  • 9:00 - 12:00 - Targpiast (ul. Obornicka 235/237)
  • 12:30 - 16:00 - Osiedle Kozanów przy pętli autobusowej MPK

Piątek (30 lipca):

  • 15:00 - 20:00 - przed Stadionem Olimpijskim

Sobota (31 lipca)

  • 9:00 - 18:00 - Zoo Wrocław (obok wybiegu pingwinów i surykatek)

Niedziela (1 sierpnia)

  • 9:00 - 12:00 - Parafia św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy (ul. Wolska 6)
  • 12:30 - 16:00 - przy kościele św. Andrzeja Boboli (ul. Koszalińska 15)

Szczepciobus to wspólna akcja Miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ. Partnerem medycznym akcji jest Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET. W autobusie podawana jest jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson. Aby się zaszczepić wystarczy mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Nie trzeba się wcześniej rejestrować, ani umawiać na wizytę.

Na Nadodrzu zawalił się budynek.