Wrocławianka odzyskała kotkę skradzioną przez włamywaczy

i

Autor: materiały policji

Wrocławianka straciła ukochaną kotkę. Włamywacze ukradli ją z telewizorem

2021-07-28 10:18

Ta kradzież była wyjątkowo bolesna. 28-letnia mieszkanka Wrocławia straciła w wyniku włamania nie tylko wartościowe przedmioty, ale też ukochaną kotkę. Złodzieje potraktowali kota jako część łupu i zabrali z mieszkania razem z telewizorem i drapakami. Na szczęście policjantom udało się namierzyć sprawców i zwierzę wróciło szczęśliwie do właścicielki.

Do nietypowej kradzieży doszło na wrocławskim Śródmieściu. Dwóch złodziei włamało się do jednego z mieszkań, skąd ukradli m.in. duży telewizor, kilka elementów wyposażenia mieszkania, wartościowe drapaki dla kota oraz samego kota. To właśnie strata ukochanego przyjaciela była wyjątkowo bolesna dla 28-letniej wrocławianki, która padła ofiarą kradzieży.

Poszukiwaniem złodziei zajęli się policjanci z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej. Wkrótce też udało im się namierzyć i zatrzymać sprawców. Włamywaczami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 38 i 34 lat. Co ważne policjantom udało się też odzyskać część skradzionych przedmiotów (telewizor odnalazł się w jednym z miejscowych lombardów) oraz porwanego kota.

- Kryminalni, gdy tylko ujawnili skradzione drapaki oraz samą mruczkę, natychmiast wsiedli z nią do radiowozu i pojechali do mieszkania jego właścicielki - opowiada sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Wrocławianka straciła już wszelkie nadzieje, że jej kotka odnajdzie się cała i zdrowa. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, smutek natychmiast minął, a w oczach pojawiły się łzy szczęścia na widok całej i zdrowej kociej przyjaciółki, za którą tak mocno tęskniła.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje sąd. Na razie obaj zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wparował do Żabki z bronią w ręku