Szczepionkę otrzymało już ponad 76 tys. wrocławian

i

Autor: pixabay.com

Szczepią w szpitalach i na stadionie. Szczepionkę otrzymało już ponad 76 tys. wrocławian

2021-02-17 14:57

Ponad 76 tys. osób zaszczepiono już we Wrocławiu przeciwko COVID-19. Najwięcej szczepień odbywa się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i na Stadionie Miejskim. Wrocławscy urzędnicy szacują, że w mieście można szczepić tygodniowo 40 tys. pacjentów.

Według danych resortu zdrowia do środy we Wrocławiu szczepionkę podano 76.110 osobom, przy tym drugą dawkę otrzymało do tej pory ponad 27 tys. pacjentów.

W stolicy Dolnego Śląska działają 123 punkty, w których prowadzone są szczepienia. Największy jest w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, gdzie tygodniowo szczepionych może być 10 tys. osób. Drugi dużym punktem szczepień jest punkt na Stadionie Miejskim.

- Na terenie Wrocławia mamy możliwość zaszczepić nawet do 40 tys. osób tygodniowo. Sam punkt szczepień na Stadionie Miejskim we Wrocławiu jest jednym z największych w kraju. Może przyjmować około 8 tysięcy osób tygodniowo - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk warunkując liczbę szczepień od dostaw szczepionek.

Prezydent Wrocławia podkreśla, że miasto pomaga w transporcie seniorów do punktów szczepień.

- Ruszamy też z kolejną odsłoną kampanii społecznej #WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19. To m.in. prawdziwe, bardzo osobiste relacje wrocławian, którzy walczą z pandemią lub są jej ofiarami. Wszystko po to, abyśmy – gdy tylko będzie to możliwe - zaszczepili się – mówi Jacek Sutryk.

Na terenie całego Dolnego Śląska do środy szczepionkę przeciwko COVID-19 podano ponad 195 tys. osób, z czego druga dawkę przyjęło ponad 62 tys. osób.

Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa