Najstarszy mężczyzna w Polsce zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

i

Autor: pixabay.com

Najstarszy mężczyzna w Polsce zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Ma 111 lat!

2021-01-27 12:33

Najstarszy Polak - 111-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy - był jednym z pierwszych seniorów, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19. Jak informują pracownicy przychodni w Świdnicy, pan Stanisław zgłosił się na szczepienie punktualnie i z szerokim uśmiechem.

W poniedziałek w całym kraju ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Jedną z pierwszych osób, które zgłosiły się na szczepienie był 111-letni Stanisław Kowalski ze Świdnicy – najstarszy mężczyzna w Polsce.

Pan Stanisław otrzymał pierwszą dawkę szczepionki w przychodni Kolmed w Świdnicy. Jak relacjonują pracownicy przychodni, 111-latek zgłosił się punktualnie i z szerokim uśmiechem.

Stanisław Kowalski urodził się 14 kwietnia 1910 roku w Rogówku. W przeszłości pracował jako kolejarz i odlewnik. Mimo upływu lat wciąż może pochwalić się świetną kondycją. W wieku 104 lat ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma także rekordy świata w biegu na 60 metrów i w pchnięciu kulą oraz złote medale mistrzostw Polski i Europy weteranów.

Pan Stanisław jest nie tylko najstarszym mężczyzną w historii Polski, ale też pierwszym, który ukończył 110 lat. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Sonda
Czy obawiasz się szczepienia przeciwko koronawirusowi?
Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa