Szczepienia nastolatków we Wrocławiu

i

Autor: UMW

Szczepienia nastolatków we Wrocławiu. Na stadionie będzie można zaszczepić się bez rejestracji

2021-06-15 12:36

26 czerwca, w pierwszym dniu wakacji, na Stadionie Wrocław uruchomiony zostanie specjalny punkt szczepień dla młodzieży w wieku 12-17 lat. Tego dnia nastolatkowie będą mogli zaszczepić się bez rejestracji, a dla zaszczepionych przygotowano strefę chillout.

26 czerwca na Stadionie Wrocław uruchomiony zostanie specjalny punkt szczepień dla młodzieży. Tego dnia, bez rejestracji i niepotrzebnego stresu, będą mogli zaszczepić się nastolatkowie w wieku od 12 do 17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10-17. Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfeizer.

Na nastolatków na Stadionie Wrocław czekać będzie strefa chillout, gdzie odpoczywając po szczepieniu, będzie można obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, a także zdobyć bezpłatne wejściówki do Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia. Ponadto do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze różnych specjalności - psycholog, dietetyk oraz fizjoterapeuta. Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia.

- Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

We Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Dzięki wspólnej akcji miasta i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego szczepionkę otrzymało już blisko tysiąc uczniów w wieku 17-18 lat.

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]
Sonda
Paszport szczepionkowy - to dobry pomysł?