Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka?

i

Autor: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wrocław: Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka? Rusza już sprzedaż biletów!

2021-06-15 7:56

Kiedy zostanie otwarta Panorama Racławicka? Jedno z najsłynniejszych wrocławskich muzeów było zamknięte dla zwiedzających od sierpnia ubiegłego roku. Wkrótce znów będzie jednak można podziwiać imponujące dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Sprzedaż biletów do zmodernizowanego Muzeum „Panorama Racławicka” rusza już we wtorek (15 czerwca).

Modernizacja Panoramy Racławickiej rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu słynne muzeum pozostaje zamknięte dla zwiedzających. Wkrótce jednak to się zmieni. Choć prace modernizacyjne mają potrwać jeszcze do września, to muzeum zostanie otwarte dla zwiedzających już 27 lipca. Od wtorku (15 czerwca) można natomiast już kupować bilety do Muzeum „Panorama Racławicka”. Sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek o godz. 12:00. Warto zaznaczyć, że w okresie wakacji (od 27 lipca do 31 sierpnia) obowiązywać będą promocyjne ceny wejściówek.

Ceny biletów do Panoramy Racławickiej (27.07 – 31.08):

  • Normalny - 30 zł
  • Ulgowy/rodzinny - 23 zł
  • Specjalny - 3 zł

Ceny biletów do Panoramy Racławickiej (od 01.09):

  • Normalny - 50 zł
  • Ulgowy/rodzinny - 35 zł
  • Specjalny - 10 zł

Bilet do Muzeum „Panorama Racławicka” upoważnia - w ciągu 3 miesięcy od daty wydrukowanej na bilecie - do zwiedzenia bezpłatnie wystaw stałych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznym i Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.

Godziny otwarcie Panoramy Racławickiej (od. 27.07):

  • poniedziałek – nieczynne
  • wtorek - piątek, niedziela – 9.30 - 17.00
  • sobota – 9.30 - 19.00

Modernizacja Panoramy Racławickiej będzie kosztować ok. 29 mln zł. W ramach prac modernizacyjnych całkowicie przearanżowana zostanie przestrzeń holu wejściowego: powstanie sklep muzealny, zmienione zostanie usytuowanie i wygląd kas, a komunikacja zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowy charakter otrzyma mała rotunda, w której w formie mappingu na przestrzennej makiecie prezentowany będzie przebieg bitwy pod Racławicami. Na ekranach wyświetlana będzie natomiast prezentacja multimedialna przybliżająca postać Tadeusza Kościuszki i innych bohaterów bitwy, a także historię powstawania słynnego obrazu Jana Styki i Wojciecha Kossaka. W dużej rotundzie przygotowanych zostanie kilka nowych ścieżek zwiedzania, powstanie też m.in. specjalny komentarz dla dzieci. Gruntownemu remontowi i przebudowie poddane zostaną również sanitariaty.

Jak zapewniają przedstawiciele muzeum, dzięki pracom modernizacyjnym przyjemność i komfort oglądania Panoramy Racławickiej będą większe niż kiedykolwiek wcześniej.

Ptaszarnia we wrocławskim ZOO przeszła gruntowny remont.