Oszukała nas szkoła rodzenia

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Dotował ją też NFZ

Szkoła rodzenia oszukała kobiety w ciąży?! Płaciły wielkie pieniądze za zajęcia, których nie było

2022-12-23 5:00

Kilkadziesiąt kobiet z całej Polski mogło paść ofiarą nieuczciwej szkoły rodzenia. Przyszłe mamy płaciły po kilkaset złotych za zajęcia, które nigdy się nie odbyły. Co więcej, szkoła dostawała też pieniądze od narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawę ma zbadać prokuratura.

Kobiety noszące dzieci pod sercem muszą mieć zapewniony spokój, żeby nic nie zakłóciło porodu. Sporo przyszłych mam, które denerwują się swoją rolą, korzysta z pomocy szkół rodzenia. Dowiadują się tam, w jaki sposób będzie wyglądało rozwiązanie, a także, jak należy opiekować się dzieckiem w pierwszych tygodniach życia. Do naszej redakcji zgłosiły się brzemienne, które zapisały się do jednej z takich szkół. Początkowo wszystko wyglądało tak, że trudno było do czegokolwiek się przyczepić.

- Przedstawiona oferta była profesjonalna, a do tego szkoła miała niezłą renomę. Sporo jest opinii zadowolonych z usług mam – słyszymy od Moniki Granzow z Wrocławia.

Szkoła rodzenia chciała pieniądze jeszcze przed rozpoczęciem zajęć

Ale później już nie było tak dobrze. Szkoła, zanim rozpoczęły się jakiekolwiek zajęcia, poprosiła kobiety o wpłatę pieniędzy: najczęściej 200 zł.

- Usłyszeliśmy, że ta kwota zostanie nam zwrócona, gdy nastąpi refundacja NFZ – mówią nasze rozmówczynie.

Ale nic takiego nie nastąpiło. - Zajęcia nigdy się nie rozpoczęły, a pieniędzy nam nie oddano – słyszymy od Agaty i Bartosza Adamskich.

Poszkodowane zgłosiły się do szkoły, ale ta najpierw zwodziła niedoszłe podopieczne, a później kontakt się w ogóle urwał.

- Mimo, że wpłaciliśmy „tylko” 200 złotych, nie machnęliśmy ręką, jak zapewne zrobiło wiele innych osób. Chcemy odzyskać te pieniądze – dodają Adamscy.

Zajęć w szkole rodzenia nie było, ale NFZ płacił

Okazuje się jednak, że szkoła rodzenia pozyskiwała pieniądze i w inny sposób. Wysyłała informacje do Narodowego Funduszu Zdrowia, że… zajęcia normalnie się odbywały. A fundusz przelewał im pieniądze. Dlatego możliwe, że doszło do wyłudzenia na dużą skalę. Jak ustaliliśmy, sprawą interesuje się prokuratura.

Sonda
Czy w czasie ciąży chodziłaś do szkoły rodzenia?
Oszukała nas szkoła rodzenia

5oo plus nie działa? Co dzieje się z przyrostem naturalnym w Polsce?

Posłuchaj rozmowy i poznaj FAKTY!

Listen on Spreaker.