Dwaj nielegalni migranci zatrzymani pod Legnicą

i

Autor: materiały policji

Szli autostradą w kierunku Niemiec. Dwaj Afgańczycy zatrzymani pod Legnicą

2021-11-05 13:42

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali w czwartek na autostradzie A4 dwóch nielegalnych migrantów, którzy szli w kierunku polsko-niemieckiej granicy i zatrzymywali przejeżdżające samochody. Młodzi Afgańczycy zostali przekazani Straży Granicznej.

W czwartek (4 listopada) w godzinach przedpołudniowych policjanci z legnickiej drogówki otrzymali informację, iż autostradą A4 idzie dwóch mężczyzn. Piesi zmierzali w kierunku polsko-niemieckiej granicy i próbowali zatrzymywać przejeżdżające samochody. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który natknął się na mężczyzn tuż przed węzłem Szymanowice. Mężczyźni okazali się imigrantami z Bliskiego Wschodu, którzy dostali się do Polski nielegalnie.

- Policjanci ustalili, że na teren Polski mężczyźni zostali przywiezieni z Serbii przez nieznanego kierowcę - obywatela Turcji, który następnie wysadził ich w okolicach autostrady A4 - informuje asp. Krzysztof Oleniacz z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Mężczyźni chcąc dostać się na teren Niemiec, postanowili poszukać innego środka transportu. Następnie idąc w kierunku granicy niemieckiej, zatrzymywali pojazdy licząc na podwiezienie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani cudzoziemcy są obywatelami Afganistanu. Obaj zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób
Sonda
Czy polski rząd właściwie rozwiązuje sprawę migrantów na granicy Rzeczypospolitej?