Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec uderzył ratowniczkę medyczną w twarz

i

Autor: PolicjaBolesławiec

Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec uderzył ratowniczkę medyczną w twarz

2022-01-19 13:20

Bolesławieccy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który zaatakował ratowniczkę medyczną. Co jeszcze bardziej szokujące, kobieta została uderzona w twarz podczas udzielania pomocy koledze napastnika. Sprawca został zatrzymany i trafił przed oblicze do sądu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (15 stycznia) na parkingu przed jednym z marketów w Bolesławcu. Przechodnie wezwali pomoc do leżącego tam mężczyzny. Gdy zajmowali się nim ratownicy medyczni, ze sklepu wyszedł kolega mężczyzny, 37-letni obywatel Ukrainy.

- Mężczyzna najpierw zaczął utrudniać działania służb medycznych, które udzielały pomocy jego koledze, a następnie uderzył w twarz ratowniczkę medyczną - mówi asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Agresor został obezwładniony przez drugiego ratownika medycznego, a następnie przekazany policjantom wezwanym na miejsce.

Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz

Tragiczny wypadek w Jędrzychowicach na DK 94. ZOBACZCIE GALERIĘ PONIŻEJ.

- 37-letni obywatel Ukrainy w chwili zatrzymania miał 4,8 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut w tej sprawie. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Decyzją sądu został ukarany grzywną i nawiązką na rzecz pokrzywdzonej – dodała Anna Kublik-Rościszewska.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?