Szokujący wypadek we Wrocławiu. Samochód potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szokujący wypadek we Wrocławiu. Samochód potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim

Szokujący wypadek we Wrocławiu. Samochód potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim

2022-01-27 11:15

Szokujący wypadek we Wrocławiu. Kierowca osobowego peugeota nie zauważył na pasach pieszego poruszającego się na wózku inwalidzkim, a następnie go potrącił. Na szczęście nie doszło do najgorszego.

Do tego niecodziennego wypadku doszło w rejonie ulicy Przyjaźni na wrocławskich Krzykach. Policjanci drogówki zostali skierowani do zdarzenia drogowego, które brzmiało nieprawdopodobnie – potrącenia osoby poruszającej na wózku inwalidzkim.

Okazało się, że kierowca samochodu osobowego skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu poruszającemu się na wózku inwalidzkim po oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie w niego uderzył. Na szczęście żaden z uczestników nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Skończyło się tylko na wielkim strachu. 

- Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi, a z opisu zdarzenia, przedstawionego przez jego uczestników wprost wynikało, iż odpowiedzialny za nie jest kierowca auta - mówi sierżant sztabowy Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Audi na torowisku na Ślężnej we Wrocławiu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

2,5 tys. zł za gapiostwo 

Sprawca kolizji poczuwał się do winy i za swoją nieostrożność będzie musiał zapłacić 2500 zł mandatu, który przyjął na miejscu, a do jego konta zostało dopisanych 10 pkt. karnych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?