Szybkie testy na koronawirusa na lotnisku we Wrocławiu

i

Autor: materiały prasowe

Szybkie testy na koronawirusa na lotnisku we Wrocławiu. Pasażerowie mogą uniknąć kwarantanny

2021-02-01 8:21

Pasażerowie przylatujący do Wrocławia spoza strefy Schengen tuż po przylocie mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybki test antygenowy na obecność COVID-19. Negatywny wyniki testu umożliwia zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny.

Wrocławskie lotnisko jako pierwsze w Polsce uruchomiło punkt badań na obecność COVID-19. Pasażerowie przylatujący do Wrocławia tuż po przylocie mogą wykonać na lotnisku szybki test antygenowy. Negatywny wynik testu umożliwia osobom wracającym do Polski spoza strefy Schengen zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny.

Punkt diagnostyczny badań na obecność COVID-19 działa od soboty (30 stycznia) i znajduje się przed stanowiskami kontroli granicznej. Koszt wykonania testu to 200 zł, a czas oczekiwania na wynik wynosi ok. 15 minut. Punkt działa po każdym przylocie samolotu spoza strefy Schengen, także w godzinach nocnych.

- To ogromne ułatwienie dla pasażerów wracających do Wrocławia z Wielkiej Brytanii czy Ukrainy, a także dla osób podróżujących lotami czarterowymi np. na Zanzibar - czytamu w komunikacie portu lotniczego.

Sonda
Czy masz już pomysł na letnie wakacje?
Wrocław zagrał z Orkiestrą