Takin złoty urodził się we Wrocławiu. To sensacja na skalę światową. Ależ słodziak!

i

Autor: ZOO Wrocław facebook Takin złoty urodził się we Wrocławiu. To sensacja na skalę światową. Ależ słodziak!

Takin złoty urodził się we Wrocławiu. To sensacja na skalę światową. Ależ słodziak!

2022-05-06 11:43

We wrocławskim zoo urodził się takin złoty. Co to za zwierzę? Sprawdźcie, zwłaszcza że to prawdziwa sensacja, bowiem jest to jeden z najrzadszych gatunków zwierząt w ogrodach zoologicznych na świecie.

Takin złoty we Wrocławiu. 8 kwietnia w miejscowym zoo przeszła na świat samiczka tego niezwykle rzadkiego zwierzęcia. - Takin złoty to jeden z najrzadszych gatunków zwierząt w ogrodach zoologicznych na świecie. Jego hodowlę prowadzi zaledwie 13 zoo na całym świecie – informuje wrocławski ogród na swoim facebookowym profilu.

ZOBACZ TEŻ: Horror w Zgorzelcu! Ludzkie zwłoki w garażu urzędu. Na drzwiach ślady drapania

Rodzicami samiczki są Zhaoze i Xiang. - Mała jest zdrowa i przebywa pod troskliwym okiem mamy niemal „depcząc jej po raciach” – wyjaśnia zoo.

W naturze takiny złote występują tylko w Chinach. I to tylko w jednej w prowincji – Shaanxi. Zamieszkują góry i ich okolice poruszając się na wysokości do 4 500 m n.p.m.

Krzyżówka kozy, antylopy i niedźwiedzia

Takin złoty jest niezwykłym gatunkiem. Jak informuje zoo, jego krewniakami są owce i kozy, ale znacznie się od nich różni. Takiny są dużo większe - osiągają do 2,2 m długości ciała przy 1,4 wysokości i masie ciała nawet 350 kg.

Nowy gatunek nietoperzy w ZOO Wrocław

- Do tego mają nietypową budowę ciała - przypominają krzyżówkę kozy, antylopy i niedźwiedzia. Zgodnie ze statusem IUCN należą do gatunków „wrażliwych” na wyginięcie (Vulnerable – V). Największym zagrożeniem dla nich są wylesienia, polowania i fragmentacja siedlisk – dodaje zoo.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?