Wybuch gazu zmiótł dom w Ożarach jak domek z kart. Starsza kobieta znalazła się pod gruzami

i

Autor: Tomasz Golla

Potężny wybuch butli z gazem zmiótł dom w Ożarach. Jest ofiara śmiertelna!

2022-05-06 14:41

Dramat w Ożarach w gminie Kamieniec Ząbkowicki. W piątek, 7 maja, rano doszło do wybuchu butli gazowej w domu jednorodzinnym. Połowa budynku runęła jak domek z kart. Cztery osoby zostały ranne, w tym starsza kobieta, która znalazła się pod gruzami. Fala uderzeniowa była potężna! Niestety, 80-letnia poszkodowana zmarła w szpitalu.

Do wybuchu butli z gazem doszło w domu w miejscowości Ożary na Dolnym Śląsku, po godz. 7 rano. Fala uderzeniowa była ogromna – znaczna część budynku zawalił się i zmieniła w gruzowisko. Ponadto uszkodzone zostały także dwa sąsiednie budynki oraz samochód stojący na posesji.

W momencie zdarzenia w domu przebywały cztery osoby. - Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy od razu zauważyli starszą kobietę leżącą pod gruzami. Niezwłocznie udzielili jej pomocy, wyciągnęli spod zawalonego domu - mówi st. asp. Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich. 

ZOBACZ TEŻ: Zosia zginęła, jej koleżanka cudem uniknęła śmierci. Mieszkańcy Kudowy-Zdroju ciągle są w szoku

- Trzy samodzielnie opuściły budynek,. Wszystkim udzielono pomocy medycznej. Do najbardziej poszkodowanej osoby na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR – przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

Poszkodowany w wypadku 27-letni mężczyzna został przetransportowany karetką do najbliższego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby – 55-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta – zostały zaopatrzone na miejscu.

ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ (zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zabkowice.express-miejski.pl)

Stan starszej kobiety, która znalazła się pod gruzami, od początku był ciężki. Została zabrana do szpitala przy ul Borowskiej we Wrocławiu przez śmigłowiec LPR. Niestety, po godz. 10 szpital poinformował, że nie udało się uratować życia 80-latki. 

Na miejsce wezwano również grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Wałbrzycha. Pracowało tam w sumie 14 zastępów straży. - Będziemy przeszukiwać to rumowisko, jednak z informacji od mieszkańców wynika, że nikogo już tam nie powinno być – dodał dyżurny straży.

Wybuch gazu. Nie żyje kobieta

Zniszczenia powstałe wskutek eksplozji są znaczne. - Kierujący działaniami określił je jako 80 proc. budynku – wyjaśnił dyżurny.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin trwały czynności grupy dochodzeniowo-śledczej, straży pożarnej i innych służb. Zbierany jest materiał dowodowy, by poznać okoliczności całego zdarzenia.

Sonda
Czy korzystanie z gazu w butlach jest bezpieczne?