Zaginął 2,5 letni Czort! GOPR Karkonosze obiecuje nagrodę! [ZDJĘCIA]

i

Autor: GOPR Karkonosze Zaginął 2,5 letni Czort! GOPR Karkonosze obiecuje nagrodę! [ZDJĘCIA]

Tego CZORTA szukają drony i masa ludzi! Wyznaczono NAGRODĘ! Nikt nie wie, gdzie jest [ZDJĘCIA]

2020-12-22 10:28

Karkonoska Grupa GOPR wyznaczyła nagrodę pieniężną za pomoc w znalezieniu ukochanego psa ratowniczego, owczarka holenderskiego, Czorta. 2,5 letni pies zniknął bez śladu w powiecie jeleniogórskim 10 grudnia i do tej pory nikt nie trafił na jego ślad. W poszukiwaniach brały już udział drony, zespół ratowników, ale także wolontariusze.

5 tysięcy za Czorta! GOPR Karkonosze obiecuje nagrodę

2,5 letni Czort zniknął w czwartek 10 grudnia z posesji w Mysłakowicach w powiecie jeleniogórskim. Właściciel psa Michał Barski, w rozmowie z TVN24 przyznaje, że to niecodzienna sytuacja. Sam nigdy nie miał z nią do czynienia, Czort nigdy się nie oddalał. Tego konkretnego dnia, akurat nie zajmował się psem.

- Stąd też ciężko mi było ustalić okoliczności, dlaczego on się oddalił. Do tej pory takiej sytuacji nie było - przyznaje.

Choć poszukiwania trwają od 10 grudnia, jak dotąd są nieskuteczne. GOPR Karkonosze za wskazanie miejsca pobytu psa, obiecał 5 tysięcy złotych nagrody.

zobacz więcej: Zaginął pies ratowniczy z karkonoskiego GOPR-u. Ratownicy proszą o pomoc

Trwają poszukiwania Czorta. W akcji drony, ratownicy i wolontariusze

Ratownicy nie próżnują, trwają zintensyfikowane poszukiwania psiaka. Do tej pory bardzo dokładnie przeczesano już teren w promieniu ok. 10 kilometrów od miejsca zniknięcia Czorta. TVN24 wskazuje, że nieco mniej zintensyfikowane poszukiwania objęły już teren nawet 30 kilometrów połaci wkoło miejsca zaginięcia. W akcje zaangażowane są drony, rodzina, znajomi, przyjaciele i ratownicy.

W obliczu braku efektów, GOPR Karkonosze w opublikował w poniedziałek obietnicę nagrody finansowej. - Za pomoc w odnalezieniu i wskazanie miejsca pobytu Czorta przekazana zostanie nagroda w wysokości 5000zł - czytamy.

Błaszczak czy Piłsudski? Nie uwierzysz, jak uczcili ministra obrony narodowej. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 177 [WIDEO]