Tego złodzieja poniosła fantazja. Po łup wspiął się po rynnie na II piętro

i

Autor: pixabay

Tego złodzieja poniosła fantazja. Po łup wspiął się po rynnie na II piętro

2022-02-08 19:56

23-letni wrocławianin wspiął się po rynnie na II piętro budynku mieszkalnego przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. Chciał ukraść znajdujące się na balkonie rowery. Został spłoszony przez lokatorów, a wkrótce potem był w rękach policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 lutego) na ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. 23-letni mężczyzna na jednym z balkonów zauważył dwa rowery. Postanowił je ukraść, a jako drogę dotarcia do łupów wybrał rynnę.

- Lokatorzy z drugiego piętra obudzili się w środku nocy, kiedy usłyszeli hałas. Wyglądając przez okno zauważyli jak złodziej, który wcześniej wspiął się po rynnie, usiłuje zabrać ich rowery znajdujące się na balkonie - relacjonuje sierż. Aleksandra Rodecka z wrocławskiej policji.

Złodziej został spłoszony, a właściciele jednośladów zadzwonili na numer alarmowy i powiadomili o zaistniałej sytuacji. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy, którzy chwilę później zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży.

Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

- Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje Aleksandra Rodecka.

Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności.