Testy w aptekach Dolny Śląsk. Wykaz aptek robiących testy na COVID [LISTA]

i

Autor: pixabay Testy w aptekach Dolny Śląsk. Wykaz aptek robiących testy na COVID [LISTA]

Testy w aptekach Dolny Śląsk. Wykaz aptek robiących testy na COVID [LISTA]

2022-01-27 12:38

Testy w aptekach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Można już wykonywać testy antygenowy w aptekach. Na razie nie ma ich w naszym regionie za dużo. Oto wykaz aptek robiących testy na COVID-19 - lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Testy na Covid w aptekach 

W czwartek, 27 stycznia, weszło w życie rozporządzenie, na podstawie którego farmaceuci mogą wykonywać testy na COVID-19 w aptekach. - Na starcie programu mamy 64 apteki, w których można wykonać test antygenowy. Kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dzięki temu można wykonać bezpłatnie szybki test antygenowy w aptece. Jego wyniki farmaceuci wpiszą do systemu EWP, a pacjent będzie mógł go sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP. Gdy wynik będzie dodatni, pacjent pozostaje w izolacji i skontaktuje się z nim sanepid.

Jeśli jednak test wyjdzie ujemny, a pacjent ma objawy infekcji i czuje się źle, powinien poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na test PCR lub samodzielnie wypełnić formularz online, by go wykonać.

Wykaz aptek robiących testy na COVID - Dolny Śląsk

W Polsce jest ponad 13 tysięcy aptek. 64, które na razie przystąpiły do programu, to z pewnością niewielka liczba. Jest jednak szansa, że z czasem liczba aptek, gdzie będzie można wykonać testy na COVID-19, będzie na starcie rosnąć.

Na starcie programu na Dolnym Śląsku mamy 3 apteki, które wykonują bezpłatne testy.

LISTA DOLNOŚLĄSKI APTEK

[będzie ona na bieżąco uzupełniana]

  • Apteka Mniszek II, Krzycka 90c, 53-020 Wrocław
  • Apteka Królewska
  • Apteka Rodzinna, Rodzinna 41, 57-300 Kłodzko

Apteki na liście, testów brak

W pierwszym dniu działania programu darmowych testów, na liście aptek znalazły się trzy dolnośląskie placówki. Nie oznacza to, że... zrobimy w nich test od razu. - Na razie czekamy na testy i na wytyczne - powiedziano nam w jednej z nich.

Oznacza to, że mimo, że Ministerstwo Zdrowia umieściło daną aptekę w wykazie, to nie oznacza to automatycznie, że jest ona gotowa do robienia bezpłatnych testów na swoim terenie.        

Sonda
Darmowe testy w aptekach to dobry pomysł?