To nie były zwłoki dziecka. Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia w Legnicy

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Co się tam stało?!

To nie były zwłoki dziecka. Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia w Legnicy

2023-05-16 15:01

W minioną sobotę (13 maja) w budynku starej mleczarni znaleziono ciało w znacznym stopniu rozkładu. Prokuratura dementuje, że były to zwłoki dziecka. Światło dzienne ujrzały nowe fakty w tej makabrycznej sprawie.

Legnica. Zwłoki w budynku po starej mleczarni

Przypomnijmy, że do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę, 13 maja. Ludzkie zwłoki, w znaczymy stopniu rozkładu, zostały znalezione w ruinach byłej mleczarni, w okolicy wału Kaczawy na ulicy Konduktorskiej w Legnicy. Ciało było zawinięte w materiał.

Legnicka prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa, a ciało skierowano na sekcję, która rozpoczęła się w poniedziałek (15 maja).

Ze wstępnych ustaleń sekcji wynika, że zwłoki należą do kobiety w średnim wieku. - To kobieta szczupła i niewysoka - powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, dementując wcześniejsze informacje medialne, że znalezione ciało to zwłoki dziecka.

Prok. Tkaczyszyn podkreśliła we wtorek (16 maja), że sekcja zwłok nadal trwa i na razie nie znana jest przyczyna zgonu kobiety. - Ustalamy też tożsamość tej kobiety. Przy ciele nie znaleziono żadnych dokumentów – powiedziała prokurator.

Do sprawy wrócimy.

Wrocławianka ratowała mężczyznę, który wpadł do fosy. Gapie tylko się patrzyli