Kuriozalna platforma widokowa w Myśliszowie

i

Autor: www.ug.dzierzoniow.pl/

Internauci pękają ze śmiechu

To nie żart! Ta platforma widokowa powstała w lesie w Myśliszowie. Można z niej podziwiać „niebiańskie widoki”

2022-11-18 14:09

Nowa platforma widokowa powstała w lesie w Myśliszowie pod Dzierżoniowem. Można z niej podziwiać „niebiańskie widoki”. Wójt pęka z dumy, internauci ze śmiechu. Sprawdźcie dlaczego.

Platforma widokowa w lesie w Myśliszowie

Nowa platforma widokowa w gminie Dzierżoniów została oficjalnie otwarta. Znajduje się przy drodze z Myśliszowa w stronę Ostroszowic. Od środy, 16 listopada, jest dostępna dla turystów. Gmina chwali się nową inwestycją. - Można z niej podziwiać piękną panoramę Ziemi Dzierżoniowskiej i Masywu Ślęży - czytamy w komunikacie gminy Dzierzoniów.

Informacja została opatrzona zdjęciem, na którym dumny wójt pozuje m.in. w towarzystwie nadleśniczego na tle nowo powstałej platformy widokowej. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że cztery widoczne na zdjęciu osoby zasłaniają... dokładnie całą inwestycję (zobaczcie zdjęcie poniżej) - tak duża i wysoka jest nowa platforma widokowa w Myśliszowie.

Kuriozalna platforma widokowa w Myśliszowie

i

Autor: www.ug.dzierzoniow.pl/

Platforma widokowa w Myśliszowie przyjazna dla osób niepełnosprawnych

Platforma widokowa w Myśliszowie to już trzeci tego typu obiekt w okolicy, który ma służyć turystom i ukazywać piękno regionu. - To teren atrakcyjny, odwiedzany zarówno przez turystów pieszych, rowerowych - chwali lokalizację punktu widokowego Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów, w rozmowie z TV Sudety.

Włodarz gminy podkreśla również, że to inwestycja przyjazna dla osób niepełnosprawnych. - Platforma w pewien sposób jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, więc tutaj z boku można, zatrzymując się na zatoczce, podjechać, pooglądać swobodnie, bez narażania się na jakieś uciążliwości komunikacyjne – dodaje.

Trudno jednak odgadnąć, jak do platformy miałaby się dostać np. osoba na wózku, bowiem leśna dróżka do niej prowadząca, z pewnością nie byłaby drogą „usłaną różami”.

Inwestycja powstała z inicjatywy gminy Dzierżoniów, a wykonana i sfinansowana została przez Nadleśnictwo Świdnica, które również jest zadowolone z efektów prac. - Zdecydowanie jest zapotrzebowanie na takie punkty widokowe. Jest tu dużo ładnych widoków, które wymagają specjalnych miejsc, z których można je lepiej obserwować. Porastające góry, lasy, czasami to uniemożliwiają, więc wyszukujemy takie miejsca, aby można było podziwiać te widoki. Każdy z nas lubi takie miejsca, więc mam nadzieję, że również to będzie takim, w którym ludzie będą chętnie na chwilę się zatrzymywać, by zobaczyć to, co najładniejsze wokół nas - zachwalał nową platformę Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, w rozmowie z TV Sudety.

Platforma widokowa obiektem żartów w internecie

Przy platformie, na drzewie, zawisła tabliczka „Niebiańskie widoki”. Niestety, w trakcie oficjalnego otwarcia, widoki popsuła mgła. Nie to jednak jest powodem, że platforma widokowa szybko stała się obiektem drwin. Internauci nie mają litości:

- Bardzo dobrze wydane pieniążki, więcej nam trzeba takich genialnych inwestycji! Gratuluję projektu, realizacji i poczucia humoru!

- Dobrze, że jest barierka, bo mógłbym spaść w przepaść.

- Ja pier... ale osiągnięcie na miarę piramid i wieży Eiffla. Mój taras na ogrodzie jest 3 razy większy i sam to w 2 dni zrobiłem.

- Super inicjatywa - widzieliśmy trawę i drzewo, Zygmunt był zachwycony w szczególności trawą.

To tylko niektóre z komentarzy pod filmem na temat platformy na kanale TV Sudeckiej na youtubie (do obejrzenia poniżej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE