Kuriozalna platforma widokowa w Myśliszowie

i

Autor: www.ug.dzierzoniow.pl/

Internauci pękają ze śmiechu

To nie żart! Ta platforma widokowa powstała w lesie w Myśliszowie. Można z niej podziwiać „niebiańskie widoki”

2022-11-18 14:09

Nowa platforma widokowa powstała w lesie w Myśliszowie pod Dzierżoniowem. Można z niej podziwiać „niebiańskie widoki”. Wójt pęka z dumy, internauci ze śmiechu. Sprawdźcie dlaczego.

Platforma widokowa w lesie w Myśliszowie

Nowa platforma widokowa w gminie Dzierżoniów została oficjalnie otwarta. Znajduje się przy drodze z Myśliszowa w stronę Ostroszowic. Od środy, 16 listopada, jest dostępna dla turystów. Gmina chwali się nową inwestycją. - Można z niej podziwiać piękną panoramę Ziemi Dzierżoniowskiej i Masywu Ślęży - czytamy w komunikacie gminy Dzierzoniów.

Informacja została opatrzona zdjęciem, na którym dumny wójt pozuje m.in. w towarzystwie nadleśniczego na tle nowo powstałej platformy widokowej. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że cztery widoczne na zdjęciu osoby zasłaniają... dokładnie całą inwestycję (zobaczcie zdjęcie poniżej) - tak duża i wysoka jest nowa platforma widokowa w Myśliszowie.

Kuriozalna platforma widokowa w Myśliszowie

i

Autor: www.ug.dzierzoniow.pl/

Platforma widokowa w Myśliszowie przyjazna dla osób niepełnosprawnych

Platforma widokowa w Myśliszowie to już trzeci tego typu obiekt w okolicy, który ma służyć turystom i ukazywać piękno regionu. - To teren atrakcyjny, odwiedzany zarówno przez turystów pieszych, rowerowych - chwali lokalizację punktu widokowego Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów, w rozmowie z TV Sudety.

Włodarz gminy podkreśla również, że to inwestycja przyjazna dla osób niepełnosprawnych. - Platforma w pewien sposób jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, więc tutaj z boku można, zatrzymując się na zatoczce, podjechać, pooglądać swobodnie, bez narażania się na jakieś uciążliwości komunikacyjne – dodaje.

Trudno jednak odgadnąć, jak do platformy miałaby się dostać np. osoba na wózku, bowiem leśna dróżka do niej prowadząca, z pewnością nie byłaby drogą „usłaną różami”.

Inwestycja powstała z inicjatywy gminy Dzierżoniów, a wykonana i sfinansowana została przez Nadleśnictwo Świdnica, które również jest zadowolone z efektów prac. - Zdecydowanie jest zapotrzebowanie na takie punkty widokowe. Jest tu dużo ładnych widoków, które wymagają specjalnych miejsc, z których można je lepiej obserwować. Porastające góry, lasy, czasami to uniemożliwiają, więc wyszukujemy takie miejsca, aby można było podziwiać te widoki. Każdy z nas lubi takie miejsca, więc mam nadzieję, że również to będzie takim, w którym ludzie będą chętnie na chwilę się zatrzymywać, by zobaczyć to, co najładniejsze wokół nas - zachwalał nową platformę Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, w rozmowie z TV Sudety.

Platforma widokowa obiektem żartów w internecie

Przy platformie, na drzewie, zawisła tabliczka „Niebiańskie widoki”. Niestety, w trakcie oficjalnego otwarcia, widoki popsuła mgła. Nie to jednak jest powodem, że platforma widokowa szybko stała się obiektem drwin. Internauci nie mają litości:

- Bardzo dobrze wydane pieniążki, więcej nam trzeba takich genialnych inwestycji! Gratuluję projektu, realizacji i poczucia humoru!

- Dobrze, że jest barierka, bo mógłbym spaść w przepaść.

- Ja pier... ale osiągnięcie na miarę piramid i wieży Eiffla. Mój taras na ogrodzie jest 3 razy większy i sam to w 2 dni zrobiłem.

- Super inicjatywa - widzieliśmy trawę i drzewo, Zygmunt był zachwycony w szczególności trawą.

To tylko niektóre z komentarzy pod filmem na temat platformy na kanale TV Sudeckiej na youtubie (do obejrzenia poniżej).