MPK Wrocław tramwaj torowisko Hallera

i

Autor: MPK Wrocław

Torowiska we Wrocławiu do remontu. Pasażerów czekają duże zmiany

2021-09-21 14:54

Remont ważnego skrzyżowania w centrum Wrocławia oraz prace na al. Hallera - to kolejne inwestycje związane z remontem torowisk w mieście. Pasażerowie i kierowcy muszą liczyć się z dużymi zmianami, a także utrudnieniami.

Duże zmiany czekają nas od soboty, 25 września. Właśnie wtedy wyjdą na torowiska ekipy remontowe MPK. Prace u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego, Widok i Szewskiej zaczną się od wymiany skrzyżowania torów. – To jedno z ważniejszych miejsc na naszej komunikacyjnej mapie, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku, przez które przebiegają bardzo popularne wśród mieszkańców i turystów linie tramwajowe łączące np. zachód ze wschodem Wrocławia – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W tym czasie tramwaje linii 6 i 7 w stronę pętli Kowale i Poświętne od Renomy pojadą przez Podwale, koło Narodowego Forum Muzyki i ul. Kazimierza Wielkiego do Szewskiej. Linia 15 do Poświętnego będzie kursowała przez pl. Legionów, ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i Szewską, a linia 4 – w obie strony ulicą Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego do pl. Społecznego. Pierwszy etap prac potrwa około miesiąca.

Torowisko Wrocław

i

Autor: MPK Wrocław
MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!

II etap po Wszystkich Świętych

W listopadzie – po przerwie związanej z dniem Wszystkich Świętych i koniecznością zachowania pełnej przejezdności dla tramwajów dowożących wrocławian na cmentarze – torowcy zajmą się kolejnym etapem. Będzie to wymiana rozjazdu i fragmentu torów na ul. Widok. Pozwala on skręcać tramwajom jadącym od opery w stronę przystanku „Świdnicka” lub jechać prosto w ul. Szewską.

MPK, w ramach całej inwestycji, oprócz szyn i rozjazdów wymieni także zabudowę i konstrukcję nawierzchni w miejscach, w których przez tory tramwajowe przejeżdżają auta.

Dużo prac na al. Hallera

W ciągu al. Hallera MPK rozpocznie aż trzy inwestycje. Pierwsza z nich to kontynuacja zielonego torowiska na odcinku od skrzyżowania z ul. Mielecką do ul. Powstańców Śląskich. Mowa o ponad 1500 metrach toru pojedynczego (około 750 metrów dwutorowej trasy). W ramach prac wymienione zostaną podkłady i szyny, wyremontowane zostanie przejścia dla pieszych.

W czasie prowadzonych prac tramwaje będą kursować objazdami – linie 20 i 70 od ul. Powstańców Śląskich do pętli Krzyki, a linia 74 od ul. Grabiszyńskiej do Oporowa. Wzdłuż alei Hallera uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza 720.

Przewoźnik wykorzysta ten czas, aby zająć się jeszcze dwoma inwestycjami w tym miejscu: wymianą rozjazdów od strony ul. Powstańców Śląskich i od strony ul. Grabiszyńskiej. Będą one wyposażone w nowe, zdalnie sterowane zwrotnice z systemem ogrzewania i odwodnienia.

W czasie prac na torowiskach z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy.

ZOBACZ TEŻ: Brutalne morderstwo 10-letniej Kristiny. Ruszył proces Jakuba A.