Toyota zderzyła się czołowo z ciężarówką. Młody kierowca został ciężko ranny [ZDJĘCIA]

2020-11-16 9:49

W niedzielę wieczorem na drodze pomiędzy Ligotą Małą a Ligotą Wielką samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Ok. 24-letni kierowca osobówki został uwięziony w pojeździe. Mężczyznę udało się wydobyć z auta dopiero po kilkudziesięciu minutach. Ciężko ranny kierowca został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala we Wrocławiu.

Groźny wypadek pod Oleśnicą. W niedzielę (15 listopada) ok. godz. 21 na drodze pomiędzy Ligotą Małą a Ligotą Wielką samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ok. 24-letni kierowca toyoty corolli najprawdopodobniej zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka ciężarowym mercedesem.

W wyniku zderzenia przód toyoty został kompletnie zniszczony, a młody kierowca został uwięziony w rozbitym pojeździe. Aby go wydobyć z samochodu, strażacy musieli wykorzystać dwa zestawy hydrauliczne, a akcja jego uwolnienia trwała kilkadziesiąt minut. Jak informuje portal Olesnica998, mężczyzna przez cały ten czas był przytomny, a nad jego stanem czuwali ratownicy medyczni. Przez kolejną godzinę medycy starali się ustabilizować stan rannego kierowcy, aby można go było przetransportować do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna doznał wielu poważnych obrażeń, m.in. urazu miednicy i klatki piersiowej, licznych złamań i obrażeń wewnętrznych, a także odmy opłucnowej. Ostatecznie ranny kierowca został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Łodzi