KOSZMARNY wypadek pod Oleśnicą. Motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym [ZDJĘCIA]

2020-11-16 9:18

Śmiertelny wypadek pod Oleśnicą. W sobotę (14 listopada) w miejscowości Karwiniec motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Siła uderzenia była tak duża, że rozbity motocykl wpadł do przydomowego ogródka. Ok. 30-letni mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala we Wrocławiu. Niestety, nie udało się go uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (14 listopada) ok. godz. 12:15 na drodze wojewódzkiej nr 396 w miejscowości Karwiniec w powiecie oleśnickim. Ok. 30-letni mężczyzna, jadący motocyklem honda, zderzył się z ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że rozbity motocykl przebił ogrodzenie pobliskiej posesji i wpadł do przydomowego ogródka.

Kierujący motocyklem mężczyzna został ciężko ranny. Z informacji przekazanych przez serwis Olesnica998 wynika, że doznał poważnych i rozległych obrażeń ciała oraz poważnego urazu głowy. Po motocyklistę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez kilkadziesiąt minut starano się ustabilizować stan rannego mężczyzny, po czym śmigłowiec przetransportował go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Niestety, mimo starań lekarzy motocyklisty nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik wyjeżdżał na jezdnię z polnej drogi. Z relacji okolicznych mieszkańców wynika, że świadkiem wypadku mógł być inny motocyklista, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Łodzi