Pożar Cieszyce pod Wrocławiem

i

Autor: OSP Pustków Żurawski Pożar stodoły okazał się tragiczny w skutkach

W płomieniach zginęło trzech mężczyzn. Tragiczny pożar pod Wrocławiem

2021-08-31 8:01

Wielka tragedia w Cieszycach pod Wrocławiem. W pożarze budynku po byłej stolarni zginęło trzech mężczyzn. W akcji gaśniczej brało udział aż 13 zastępów straży pożarnej. Niestety, poszkodowanych nie udało się uratować.

Do tragicznych wydarzeń doszło w poniedziałek, 30 sierpnia, wieczorem. Służby ratunkowe ok. godz. 20.30 dostały informacje o pożarze budynku w miejscowości Cieszycie w gminie Kobierzyce. Najpierw mowa była o stodole, okazało się, że to budynek po byłej stolarni. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażący-ochotnicy z Pustkowa Żurawskiego. "Od mieszkańców miejscowości dostaliśmy informację o 3 osobach bezdomnych, którzy prawdopodobnie przebywają w środku” – informują strażacy. Rozpoczęła się akcja gaśnicza, a poszukiwanie osób, które mogły znajdować w środku. Niestety, to co zastali strażacy w środku okazało się tragiczne. „Po kilku minutach odnalezione zostały dwie osoby bez funkcji życiowych, wspólnie ze strażakami z JRG Kąty Wrocławskie przystąpiliśmy do ewakuacji, w późniejszych etapach dogaszania została zlokalizowana trzecia osoba – informują strażacy. Zobaczcie galerie poniżej. 

Dwie pierwsze osoby były jeszcze reanimowane, niestety, bez powodzenia. Trzeci mężczyzna był w takim stanie, że nie można było już mu pomóc. 

Trzy osoby zginęły w pożarze

Kto zginął w pożarze w Cieszycach?

W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej, a także trzy policyjne patrole oraz karetka pogotowia. Teraz pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności zdarzenia. Kto zginął w tragicznym pożarze? Prawdopodobnie były to osoby bezdomne, ale na ostateczne informacje trzeba poczekać na ustalenia śledczych.