Tragiczny pożar w Wałbrzychu

i

Autor: pixabay.com

POTWORNY pożar w Wałbrzychu. Nie żyje młody mężczyzna. Z budynku wynieśli niemowlę

2020-12-03 15:34

37-letni mężczyzna zginął w pożarze, który wybuchł w czwartek przed południem w kamienicy przy ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu. Z budynku ewakuowano 15 lokatorów, w tym niespełna roczne dziecko.

Tragiczny pożar w Wałbrzychu wybuchł w czwartek (3 grudnia) przed południem w kamienicy przy ul. Bogusławskiego. Ogień pojawił się ok. godz. 11:30 w mieszkaniu na trzecim piętrze. Z relacji świadków wynika, że pożar bardzo szybko się rozwinął. Mieszkańcy budynku dowiedzieli się o pożarze, dopiero gdy zobaczyli wydostające się przez okna płomienie.

W kilka chwil po zgłoszeniu na miejscu była już straż pożarna. W pobliżu płonącego budynku przejeżdżali bowiem strażacy, wracający z innej akcji. Niestety, mimo błyskawicznej akcji, nie udało się uratować lokatora mieszkania, w którym pojawił się ogień. Ze wstępnych informacji wynika, że w pożarze zginął 37-letni mężczyzna.

Z płonącego budynku ewakuowano 15 osób, w tym niespełna roczne dziecko. Niemowlak został przewieziony do szpitala na profilaktyczne badania.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Tragiczny pożar w Rudniku. Zginęło dwóch niepełnosprawnych