Tragedia w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. W pożarze dawnego ośrodka wypoczynkowego zginęły 4 osoby.

i

Autor: Zdjęcie dzięki uprzejmości Lwówek na sygnale Tragedia w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. W pożarze dawnego ośrodka wypoczynkowego zginęły 4 osoby.

Szklarska Poręba: Spalił żywcem 4 osoby. Sąd nie miał dla niego litości

2020-12-02 9:20

Resztę życia spędzi w więzieniu 63-letni Jacek B. oskarżony o zabójstwo czterech osób. 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie mężczyzna zamknął czworo znajomych w pustostanie i podpalił budynek. Wszyscy zginęli w płomieniach. Sąd w Legnicy uznał Jacka B. winnym popełnienia zarzucanej mu zbrodni i wymierzył mu najwyższy wymiar kary.

30 listopada przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie Jacka B., oskarżonego o zabójstwo czterech osób. Do zbrodni doszło 15 lutego 2019 roku w Szklarskiej Porębie. Tego dnia, w jednym z pustostanów na terenie miasta, pięcioro znajomych od wczesnych godzin porannych piło alkohol. Jednym z uczestników imprezy był Jacek B.

Po południu mężczyzna wyszedł z pokoju, w którym trwało spotkanie, po czym zamknął drzwi i celowo zablokował wejście, znajdującym się na korytarzu fotelem. Mebel następnie podpalił i uciekł. Pożar szybko rozprzestrzenił się po budynku. Cztery uwięzione osoby – dwie kobiety i dwaj mężczyźni w wieku od 55 do 65 lat – nie miały szans wydostać się ze śmiertelnej pułapki. Cała czwórka zginęła w płomieniach.

Jacek B. został wkrótce zatrzymany. Mężczyzna nie miał stałego miejsca pobytu i był już wcześniej karany. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa czterech osób oraz sprowadzenia pożaru. Decyzją sądu Jacek B. został tymczasowo aresztowany.

30 listopada 2020 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał Jacka B. za winnego popełnienia zarzucanej mu zbrodni i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Tragiczny pożar w Rudniku. Zginęło dwóch niepełnosprawnych