Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. Mercedes dachował, kierowca wypadł z auta! [ZDJĘCIA]

2021-04-01 16:38

45-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Wieża na Dolnym Śląsku. Kierowca mercedesa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Siedzący za kierownicą SUV-a mężczyzna wypadł z auta. Niestety, mimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek (31 marca / 1 kwietnia) w miejscowości Wieża w powiecie lwóweckim. Tuż po północy 45-letni kierowca mercedesa jechał drogą wojewódzką nr 360 od strony Gryfowa Śląskiego. Prawdopodobnie za szybko wjechał w zakręt i wpadł w poślizg na łuku drogi. SUV zjechał na lewą stronę jezdni, po czym uderzył w przydrożne drzewo i dachował. W trakcie wypadku 45-latek wypadł z pojazdu.

- Mimo prowadzonej na miejscu reanimacji 45-letni mieszkaniec gminy Gryfów Śląski zmarł - informuje sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. - Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozsądek na drodze, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu i zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Pomyliła jezdnie i wjechała na skrzyżowanie pod prąd