Tragiczny wypadek pod Jaworem

i

Autor: materiały policji Tragiczny wypadek pod Jaworem

Tragiczny wypadek pod Jaworem. Nie żyje 18-latek, dwaj młodzi mężczyźni ranni [ZDJĘCIA]

2021-06-21 9:18

18-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu pod Jaworem na Dolnym Śląsku. Samochód, którym jechało trzech młodych mężczyzn, wypadł z drogi i z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo. 18-letni pasażer został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala we Wrocławiu, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (20 czerwca) po godz. 15 na drodze między Jaworem a Myśliborzem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika że trzech mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat jechało samochodem marki Rover w kierunku Myśliborza. W pewnej chwili 20-letni kierowca z niewiadomych przyczyn stracił nagle panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Samochód z dużą siłą uderzył bokiem w przydrożne drzewo.

Trzech mężczyzn zostało uwięzionych w rozbitym aucie. Aby ich wydobyć z wraku, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Jak informuje portal Jawor998, po dotarciu do mężczyzn okazało się, że 18-letni pasażer nie oddycha. Ratownikom medycznym udało się na miejscu przywrócić mężczyźnie czynności życiowe i 18-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Niestety, mimo starań lekarzy nie udało się go uratować. 18-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Ranni zostali też kierowca rovera i drugi z pasażerów. Obaj trafili do szpitala. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia wszystkie okoliczności wypadku i ustala jego przyczynę.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował