Tragiczny wypadek w Lubinie. Kierowca forda wjechał wprost pod ciężarówkę

2021-06-16 7:41

61-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Lubinie. Kierowca forda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stroną, wprost pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Siedzący za kierownicą forda 61-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (14 czerwca) na ul. Legnickiej w Lubinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda, jadący w kierunku Legnicy, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę, wprost pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. 23-letni kierowca samochodu ciężarowego próbował jeszcze uniknąć zderzenia, ostro hamując i uciekając w prawo, ale na manewr ten zabrakło już czasu i miejsca. Oba pojazdy zderzyły się i wypadły z drogi.

Kierowca forda – 61-letni mieszkaniec Legnicy – zginął na miejscu. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu.

- Nie śpieszmy się. Najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków drogowych, w konsekwencji których ktoś ginie, jest między innymi prędkość - tłumaczą policjanci. - Przykra reguła jest dosyć prosta i oczywista: im szybciej będziemy jechać tym wyższe prawdopodobieństwo, że w chwili zderzenia poniesiemy większe obrażenia.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE