Tragiczny wypadek pod Legnicą

i

Autor: materiały policji

Tragiczny wypadek pod Legnicą. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką

2021-06-28 13:47

73-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze pomiędzy Chojnowem a Krzywą na Dolnym Śląsku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że siedzący za kierownicą opla 73-latek zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z ciężarówką.

W sobotę (26 czerwca) na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Chojnowem a Krzywą w powiecie legnickim doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 73-letni kierowca opla na prostym odcinku drogi zjechał nagle na lewą stronę i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.

Siedzący za kierownicą opla 73-latek zginął na miejscu. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Tragiczny wypadek pod Legnicą

i

Autor: materiały policji

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę.

- Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych - apelują funkcjonariusze. - Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu podróżujących z nami dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są przecież bezcenne.

Wszedł na przejście razem z synkiem, a po chwili uratował mu życie