Tragiczny wypadek w Dębowinie pod Kłodzkiem

i

Autor: pixabay.com

Tragiczny wypadek w Dębowinie pod Kłodzkiem. Nie żyje kierowca ciężarówki

2022-04-01 12:00

Jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna w wypadku, do którego doszło w piątek (1 kwietnia) na drodze pomiędzy Kłodzkiem i Ząbkowicami Śląskimi. Po godz. 9 w miejscowości Dębowina zderzyły się dwie ciężarówki i laweta. Mimo podjętej natychmiast reanimacji, 46-letniego kierowcy jednej z ciężarówek nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek (1 kwietnia) po godz. 9 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Dębowina, pomiędzy Kłodzkiem i Ząbkowicami Śląskimi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 46-letni kierowca ciężarowego MAN-a, podjeżdżając pod wzniesienie, nagle się zatrzymał, a po chwili zaczął zjeżdżać w dół. Pojazd uderzył tyłem w jadącą za nim lawetę, przewożącą sprzęt rolniczy, a ta uderzyła z kolei w jadącą za nią ciężarówkę.

ZOBACZ TEŻ: Pościg za uciekającym traktorzystą. Czy policja brutalnie go pobiła? Jest nagranie wideo!

Policjanci podejrzewają, że 46-letni kierowca MAN-a mógł zasłabnąć za kierownicą. Tuż po wypadku przystąpiono do jego reanimacji. Niestety, nie udało się go uratować. 46-latek zmarł na miejscu wypadku. Drugi z kierowców uczestniczących w zdarzeniu został przewieziony do szpitala. Trzeciemu na szczęście nic poważnego się nie stało.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. Trasa w miejscu wypadku jest nieprzejezdna. Według GDDKiA utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?
Staranował ją na przejściu dla pieszych. Nagranie z Łukowa