Koszmarny wypadek w Głuszycy na Dolnym Śląsku

i

Autor: materiały policji Koszmarny wypadek w Głuszycy na Dolnym Śląsku

Koszmarny wypadek w Głuszycy. Nie żyją dwie młode osoby [ZDJĘCIA]

2021-08-02 8:04

Dwoje 20-latków zginęło w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Głuszycy na Dolnym Śląsku. Na drodze pomiędzy Wałbrzychem a Nową Rudą zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z pojazdów wypadł z drogi i dachował – kierowca i pasażerka zginęli na miejscu. Cztery osoby jadące w drugim samochodzie, w tym dwoje dzieci, trafiły do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (1 sierpnia) przed godz. 20 w Głuszycy Górnej w powiecie wałbrzyskim. Na drodze między Wałbrzychem a Nową Rudą zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierowca z powiatu kłodzkiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni. Prowadzony przez niego samochód zjechał na lewą stronę jezdni i bokiem uderzył w przód jadącego z przeciwnej strony auta, kierowanego przez 48-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Uderzony pojazd wypadł z drogi i dachował.

20-letni kierowca i jadąca z nim 20-letnia pasażerka zginęli na miejscu. W drugim samochodzie podróżowały dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku 12 i 14 lat. Wszyscy czworo trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Groby pary z Głuszycy.