Wypadek we Wrocławiu. Z pomocą ruszył tylko policjant po służbie

2021-07-30 12:54
Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu
Autor: materiały policji Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu w pobliżu wrocławskiego Sky Tower. Jak się okazało, siedząca za kierownica mercedesa kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielił przejeżdżający w pobliżu policjant po służbie. Inni kierowcy nie zareagowali.

Na jednym z bardziej ruchliwych skrzyżowań we Wrocławiu - u zbiegu ul. Kruczej i Zaporoskiej – zderzyły się dwa samochody osobowe. Pierwszy przepisy złamał kierowca, jadący ulicą Kruczą od strony Sky Tower. Chcąc skręcić w ul. Zaporoską, ominął z lewej strony stojące przed sygnalizatorem pojazdy i skręcił w prawo. Tuż za nim, nie zważając na czerwone światło na sygnalizatorze, pojechała kierująca mercedesem kobieta. Ona próbowała przejechać na wprost. To jej się jednak nie udało – wjechała bowiem wprost pod prawidłowo jadącą kię. Oba samochody zderzyły się na środku skrzyżowania.

Świadkiem wypadku był wracający po służbie do domu policjant wrocławskiej drogówki. Zamontowana w jego samochodzie kamera zarejestrowała też całe zdarzenie. Funkcjonariusz natychmiast się zatrzymał i ruszył z pomocą osobom poszkodowanym w wypadku. Policjant zabezpieczył miejsce zdarzenia i wezwał na miejsce służby. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego zaopiekował się też kierującą kią kobietą, która doznała urazu ręki.

- Funkcjonariusz, jako jedyny zainteresował się osobami biorącymi udział w zdarzeniu – zwraca uwagę sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Inni kierowcy, niestety, starali się tylko jak najszybciej ominąć uszkodzone auta i odjechać w swoją stronę.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE